Marka, która dba o Twoją skórę,
jednocześnie dbając o środowisko

W Medik8 zmniejszamy nasz wpływ na środowisko przy każdej możliwej okazji. W miarę możliwości stosujemy procesy zimne podczas produkcji. Oznacza to, że wiele naszych formuł można mieszać w temperaturze pokojowej. Ogrzewanie dużych ilości produktów do mieszania wymaga dużej ilości energii, dlatego staramy się tego uniknąć.

PRZECIWKO OKRUCIEŃSTWU

Nigdy nie testujemy na zwierzętach. Nie zlecamy też takich testów innym firmom w naszym imieniu.

Niestety wiele najpopularniejszych składników wykorzystywanych w kosmetykach było w przeszłości testowanych na zwierzętach (nigdy nie przez nas). Testy na zwierzętach są teraz zakazane w UE, a najnowsze przepisy europejskie w zakresie kosmetyków (z 2013 r.) zakazują korzystania ze składników testowanych na zwierzętach po dacie granicznej. Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii zgodności z przepisami, stanowi to integralną część naszego procesu rozwoju produktów i doboru dostawców.Klienci w rosnącej liczbie krajów sprzeciwiają się testom na zwierzętach. Wierzymy, że to tylko kwestia czasu, zanim testy na zwierzętach zostaną zakazane na całym świecie na zawsze – nie możemy się tego doczekać.

STOP ZANIECZYSZCZANIU

Jako marka zakorzeniona w nauce i przyrodzie, kochamy i szanujemy życie morskie. Zamiast używać plastikowych granulek, które mają szkodliwy wpływ na życie morskie, stosujemy naturalne eksfoliatory, takie jak ziarna jojoby znajdujące się w Pore Refining Scrub™ i mikro-eksfoliatory bambusowe, jak w Brightening Powder Cleanse™.

DBAMY O LASY

Medik8 do pakowania swoich kosmetyków używa wyłączne papieru z certyfikatem FSC. Symbol FSC oznacza, że papier został​​ pozyskany z dobrze zarządzanych lasów lub z recyklingu.

Jesteśmy w stanie nie tylko zapakować nasz produkt w papier z recyklingu, wszelkie nasze materiały są w większości wytwarzane z materiałów pochodzących z recyklingu. W 2018 roku usunęliśmy wszystkie plastikowe wkładki z naszych pudełek i zastąpiliśmy je kartą produktu z recyklingu. Dzięki temu nasze kartony mogą być w całości poddane recyklingowi.

SZKLANE BUTELKI

Szklane butelki Medik8 są wykonane z 40% szkła z recyklingu i zamierzamy zwiększyć tę liczbę w najbliższej przyszłości.

WOLNE OD PARABENÓW

Z dumą deklarujemy, że nasze produkty są w 100% wolne od parabenów.

Konserwanty stanowią integralną część wszystkich receptur kosmetycznych – zapobiegają psuciu się produktów w miarę upływu czasu. W przypadku niektórych produktów możliwe jest całkowite wyeliminowanie konserwantów (co robimy) lub używanie czystszych opcji (co także stosujemy). Ciężko pracujemy nad naszymi recepturami, aby używać jak najmniejszej ilości konserwantów i osiągać zamierzone rezultaty bez zbędnych chemikaliów. Wymaga to rozległych, niezależnych badań, ale chętnie je prowadzimy, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie tworzyć produkty o czystszym składzie dla naszych klientów.

W celu uniknięcia wątpliwości, wszystkie konserwanty stosowane w produktach Medik8 zostały zatwierdzone przez UE i są wykorzystywane jedynie w dozwolonych stężeniach.

Zrównoważona produkcja jest absolutnie kluczowym aspektem w przemyśle kosmetycznym – jest to także obszar, który pragniemy dalej doskonalić. Produkcja z wykorzystaniem niektórych składników naturalnych może nie być zrównoważona. W celu ochrony środowiska naturalnego Ziemi lepszym wyjściem może być używanie wersji danego składnika opracowanej w laboratorium, po upewnieniu się, że jest bezpieczny i skuteczny.

W Medik8 staramy się znaleźć właściwą równowagę. Jeśli istnieje opracowany naukowo składnik, który oferuje większą skuteczność i jest podparty badaniami klinicznymi, będziemy z niego korzystać, ale jeśli istnieje naturalna alternatywa, która oferuje takie same rezultaty, zawsze wybierzemy naturalną wersję. Jesteśmy naukowcami z sumieniem.

DOBÓR SKŁADNIKÓW

Ostrożnie badamy każdy ze składników, które umieszczamy w naszych recepturach. Obejmuje to badania naukowe potwierdzające, że dany składnik ma pożądane właściwości, jak również sprawdzanie zgodności z wymogami prawnymi. Oceniamy bezpieczeństwo każdego ze składników oraz całościową reakcję skóry na składnik i rozważamy te dane w kontekście potencjalnych rezultatów, zanim włączymy składnik do naszych receptur. Oznacza to, że otrzymujesz tylko to, co najlepsze.

Dzięki korzystaniu wyłącznie ze składników bezpiecznych dla skóry, unikamy substancji uważanych za niebezpieczne lub nieprzyjazne w UE. Nasze produkty są również wolne od SLS, ftalanów i oleju palmowego. Staramy się także unikać syntetycznych zapachów i kolorów, kiedy tylko jest to możliwe.

Więcej o: Nasze wartości

Marka Naturalna

W Medik8 zmniejszamy nasz wpływ na środowisko przy każdej możliwej okazji. W miarę możliwości stosujemy...

Co zawierają produkty Medik8?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w komponowaniu kosmetyków, dobrze wiemy, co nasze receptury powinny zawierać, a czego...

Jesteśmy Profesjonalistami

Medik8 to profesjonalna marka kosmetyków do pielęgnacji skóry. Oznacza to, że nasze kosmetyki sprzedawane są...