Wyjątkowe Technologie

W Medik8 jesteśmy dumni, że tworzymy najnowocześniejsze technologie w dziedzinie pielęgnacji skóry. Prowadzimy intensywne badania i skrupulatnie testujemy produkty, aby znaleźć idealny preparat. Oto niektóre z naszych kluczowych technologii, dzięki którym kosmetyki Medik8 są tak wyjątkowe.

Zwiększona stabilność

Niektóre składniki aktywne są skrajnie niestabilne i trudne w użyciu. Weźmy na przykład witaminę C i oxyresveratrol. Zaczynają tracić skuteczność natychmiast po otwarciu butelki lub w niektórych przypadkach,naet gdy są nieotwarte na półce. Używanie niestabilnych substancji aktywnych na skórze może powodować jej podrażnienie, zaczerwienienie.
Medik8 bardzo poważnie traktuje stabilność. Skrupulatnie badamy nowe sposoby stabilizacji składników. W naszym serum Pure C15 ™, używamy sieci przeciwutleniaczy, które łączą witaminę C z witaminą E i glutationem. To pozwala substancjom czynnym na ciągłą zamianę elektronów ze sobą tak, aby nie traciły one skuteczności lub nie przekształciły się w szkodliwe wolne rodniki. W Serum Rozjaśniającym White Balance® stabilizujemy delikatny oxyresveratrol, przechowując go oddzielnie (butelka z systemem Click™) aż do pierwszego użycia.

Osłonowanie azotem

Czysta witamina C (kwas L-askorbinowy) jest niezmiernie trudna do ustabilizowania. Reaguje z tlenem i staje się nieaktywna albo szkodliwa dla skóry.
W przypadku niektórych z najbardziej niestabilnych składników, włączając kwas L-askorbinowy w Pure C15™, korzystamy z procesu produkcji znanego jako osłonowanie azotem.
W ramach tego procesu butelki są napełniane i zamykane hermetycznie w pojemniku inkubacyjnym wypełnionym azotem. Powstrzymuje to produkt przed wejściem w kontakt z tlenem przed otwarciem opakowania, co gwarantuje stabilność w okresie przechowywania.

Produkcja małych partii

Skomplikowane formuły wymagają staranności w produkcji.
Ręcznie robione w małych seriach, serum Medik8 gwarantuje świeżość i maksymalną skuteczność. Wiele skutecznych składników w pielęgnacji skóry jest niestabilnych i trudnych w obróbce. Rozwiązaliśmy ten problem, ponieważ dostarczanie klientom świeżych produktów laboratoryjnych to jeden z przykładów wielu sposobów, w jakie Medik8 zapewnia świeżość i moc wszystkich naszych formuł.

Technologia Time Release

Witamina A (retinol) jest uważana za najbardziej skuteczny składnik w walce przeciw starzeniu się skóry, jednak ma swoje wady. Dostarczona w odpowiednio wysokim stężeniu, aby mieć widoczny wpływ na starzenie się skóry, może powodować suchość, podrażnienie, wrażliwość i wypryski. W Medik8 nie wierzymy, że każdy powinien doświadczyć tych skutków ubocznych, aby uzyskać przeciwstarzeniowe korzyści witaminy A.

Dlatego używamy Intelligent Retinol, który został zamknięty w polimerowym lub laminarnym systemie uwalniania składnika aktywnego w czasie. Podczas wcierana serum w skórę, kapsułkowanie rozpada się, a retinol jest uwalniany powoli i stopniowo do głębszych warstw skóry. Zapewnia to, dostarczanie substancji czynnej stopniowo, w małych dawkach, które nie przytłaczają ani nie drażnią skóry.

Każdy z naszych produktów witaminowych A ma inny system enkapsulacji, ale wszystkie gwarantują korzyść z minimalizacji podrażnień i zwiększonej stabilności.

Chiralność

Chiralność oznacza osiąganie najlepszych rezultatów przez zastosowanie aktywnych składników i ograniczanie niepotrzebnych podrażnień. Chiralność odpowiada za to, w jaki sposób cząsteczka weźmie udział w reakcjach chemicznych.
Cząsteczka chiralna ma postać lustrzanego odbicia, podobnie jak nasze ręce.
Wyobraź sobie rękawiczki - prawą jako zobrazowanie składnika aktywnego, a lewą jako receptor skóry. Dwie rękawice wyglądają dokładnie tak samo, ale twoja lewa dłoń nie mieści się wygodnie w prawej rękawicy. Jeśli pudełko wypełnione jest parami rękawiczek, tylko połowa z nich będzie przydatna dla lewej ręki, mimo że pudełko wydaje się być pełne. Używając tylko chiralnie poprawnych cząsteczek, upewniasz się, że wszystkie molekuły będą dobrze dopasowane do Twojej skóry. Gdy składnik jest oznaczony literą "L" z przodu (np. Kwas L-askorbinowy), oznacza to, że użyto chiralnie prawidłowej postaci cząsteczki.
Chiralność jest ważna w pielęgnacji skóry z dwóch powodów. Po pierwsze, bezsensowne podwojenie składnika aktywnego, gdy można uzyskać takie same wyniki, używając połowy chiralnie poprawnej formy. Zwłaszcza jeśli składnik jest podrażniający. Po drugie, użycie części cząsteczki, która nie może być wykorzystana przez skórę, oznacza, że część będzie albo nieaktywna, a czasem nawet uszkadza skórę.

Chiralność jest ważna w kosmetyce z dwóch powodów.
Po pierwsze, nie ma sensu dodawać podwójnej dawki składnika aktywnego, aby osiągnąć ten sam rezultat, co połowa dawki chiralnie poprawnego składnika. Zwłaszcza jeśli składnik jest podrażniający.
Po drugie, użycie cząsteczki , która nie może być wykorzystana przez skórę, oznacza że część będzie albo nieaktywna (wobec tego bezużyteczna) albo szkodliwa dla skóry.
W Medik8 filtrujemy wszystkie składniki aktywne i wykorzystujemy wyłącznie chiralnie poprawne molekuły, prowadzące do uzyskania jak najlepszych rezultatów.
W przypadku składników bez formy chiralnej, zawsze wykorzystujemy ich właściwą i najskuteczniejszą formę, aby uniknąć podrażnień i zagwarantować skuteczność.

Patenty

Medik8 z dumą opatentowało najlepsze technologie jako przełom w pielęgnacji skóry. Nasze rewolucyjna mineralna surowica przeciwutleniająca Firewall® jest wynikiem wielu niezależnych badań. Niewiarygodna technologia antyoksydantów PCA nie jest dostępna nigdzie indziej.
Mamy kilka innych opatentowanych technologii oraz wiele wynalazków. Sercem Medik8 jest innowacyjność w działaniu.

Więcej o: Nasza misja

Piękna skóra

WHY MEDIK8? Our products are designed to fit into everyday lives and bring effective, lasting results so everyone can enjoy…

Filozofia CSA

VITAMIN C Well formulated, stablised vitamin C provides all-important antioxidant protection as well as stimulating collagen production and blocking the…

Własne Badania

ORIGINAL RESEARCH All active ingredients we use must have data backing their effectiveness and/or be clinically tested and often backed…

Wyjątkowe Technologie

ENHANCED STABILITY Some active ingredients in skincare can be very unstable and difficult to work with, such as vitamin A,…