Co zawierają produkty Medik8?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w komponowaniu kosmetyków, dobrze wiemy, co nasze receptury powinny zawierać, a czego należy unikać. Wciąż się uczymy i ciągle staramy się doskonalić nasze produkty. Jako sprawnie działający, niezależny producent kosmetyków, jesteśmy w stanie stosunkowo szybko wprowadzać drobne poprawki, aby upewnić się, że nasze produkty są zgodne z najnowszymi odkryciami nauki.

Na rynku dostępnych są tysiące aktywnych składników. Doskonałość zależy nie tylko od wyboru właściwych źródeł pozyskania tych składników, ale także od metod ich łączenia. Każdy zestaw zabiegowy Medik8 ma szereg podstawowych składników, zawartych w każdym z produktów. Na przykład, oksyresweratrol wykorzystywany jest w naszych produktach rozjaśniających, a kwas salicylowy jest kluczowym składnikiem odblokowującym pory w naszych produktach zwalczających niedoskonałości. Nasze składniki zostały precyzyjnie dobrane ze względu na ich udowodnione naukowo właściwości, delikatność dla skóry i wyjątkowe rezultaty.

PRZECIWKO OKRUCIEŃSTWU

Nigdy nie testujemy na zwierzętach. Nie zlecamy też takich testów innym firmom w naszym imieniu.

Niestety wiele najpopularniejszych składników wykorzystywanych w kosmetykach było w przeszłości testowanych na zwierzętach (nigdy nie przez nas). Testy na zwierzętach są teraz zakazane w UE, a najnowsze przepisy europejskie w zakresie kosmetyków (z 2013 r.) zakazują korzystania ze składników testowanych na zwierzętach po dacie granicznej. Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii zgodności z przepisami, stanowi to integralną część naszego procesu rozwoju produktów i doboru dostawców.

Klienci w rosnącej liczbie krajów sprzeciwiają się testom na zwierzętach. Wierzymy, że to tylko kwestia czasu, zanim testy na zwierzętach zostaną zakazane na całym świecie na zawsze – nie możemy się tego doczekać.

 

WOLNE OD PARABENÓW

Z dumą deklarujemy, że nasze produkty są w 100% wolne od parabenów.

Konserwanty stanowią integralną część wszystkich receptur kosmetycznych – zapobiegają psuciu się produktów w miarę upływu czasu. W przypadku niektórych produktów możliwe jest całkowite wyeliminowanie konserwantów (co robimy) lub używanie czystszych opcji (co także stosujemy). Ciężko pracujemy nad naszymi recepturami, aby używać jak najmniejszej ilości konserwantów i osiągać zamierzone rezultaty bez zbędnych chemikaliów. Wymaga to rozległych, niezależnych badań, ale chętnie je prowadzimy, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie tworzyć produkty o czystszym składzie dla naszych klientów.

W celu uniknięcia wątpliwości, wszystkie konserwanty stosowane w produktach Medik8 zostały zatwierdzone przez UE i są wykorzystywane jedynie w dozwolonych stężeniach.

 

Zrównoważona produkcja jest absolutnie kluczowym aspektem w przemyśle kosmetycznym – jest to także obszar, który pragniemy dalej doskonalić. Produkcja z wykorzystaniem niektórych składników naturalnych może nie być zrównoważona. W celu ochrony środowiska naturalnego Ziemi lepszym wyjściem może być używanie wersji danego składnika opracowanej w laboratorium, po upewnieniu się, że jest bezpieczny i skuteczny.

W Medik8 staramy się znaleźć właściwą równowagę. Jeśli istnieje opracowany naukowo składnik, który oferuje większą skuteczność i jest podparty badaniami klinicznymi, będziemy z niego korzystać, ale jeśli istnieje naturalna alternatywa, która oferuje takie same rezultaty, zawsze wybierzemy naturalną wersję. Jesteśmy naukowcami z sumieniem.

 

NAUKA A NATURA

 

Natura oferuje nam wiele cudownych składników, które są bardzo skuteczne w pielęgnacji skóry. Ale granica między nauką a naturą nie zawsze jest tak czarno-biała, jak mogłoby się wydawać. Wiele skutecznych i bezpiecznych składników w pielęgnacji skóry występuje w przyrodzie, na przykład w witaminie A i witaminie C, ale aby wydobyć część składnika działającego na skórę, wymaga naukowego procesu.

Zrównoważony rozwój jest również kluczowy dla branży kosmetycznej. Kiedy decydujemy się na użycie naturalnych składników, często nie są one zrównoważone. Aby więc chronić środowisko naturalne, lepiej zastosować wersję składnika, która została sformułowana w laboratorium, zapewniając jej bezpieczeństwo i skuteczność.

W Medik8 staramy się znaleźć równowagę. Jeśli istnieje jakiś składnik naukowy, który zapewnia bardziej skuteczne wyniki i jest poparty danymi klinicznymi, to użyjemy go, ale jeśli istnieje naturalna alternatywa, która ma takie same efekty, zawsze będziemy wybierać te drugie.

 

ALERGIE

Zdajemy sobie sprawę, że coraz więcej naszych klientów zmaga się z różnego typu alergiami, na które muszą uważać. Niektóre z naszych produktów zawierają orzechy lub pochodne pszenicy i zawsze zalecamy alergikom zapoznanie się najpierw z listą składników produktu. Listy składników można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce 'Produkty’. Oczywiście można także skontaktować się z naszym zespołem przedstawicieli, aby uzyskać pomoc w wyborze najlepszych produktów.

ODPOWIEDNIE DLA WEGAN

 

Rozumiemy, że kosmetyki pielęgnacyjne o wegańskim składzie są przyjazne dla naszej planety jak i dla skóry. Wszystkie produkty Medik8 są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.

 

WYBÓR SKŁADNIKÓW

 

Ostrożnie badamy każdy ze składników, które umieszczamy w naszych recepturach. Obejmuje to badania naukowe potwierdzające, że dany składnik ma pożądane właściwości, jak również sprawdzanie zgodności z wymogami prawnymi. Oceniamy bezpieczeństwo każdego ze składników oraz całościową reakcję skóry na składnik i rozważamy te dane w kontekście potencjalnych rezultatów, zanim włączymy składnik do naszych receptur. Oznacza to, że otrzymujesz tylko to, co najlepsze.

Dzięki korzystaniu wyłącznie ze składników bezpiecznych dla skóry, unikamy substancji uważanych za niebezpieczne lub nieprzyjazne w UE. Nasze produkty są również wolne od SLS, ftalanów i oleju palmowego. Staramy się także unikać syntetycznych zapachów i kolorów, kiedy tylko jest to możliwe.

Więcej o: Nasze wartości

Marka Naturalna

W Medik8 zmniejszamy nasz wpływ na środowisko przy każdej możliwej okazji. W miarę możliwości stosujemy...

Co zawierają produkty Medik8?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w komponowaniu kosmetyków, dobrze wiemy, co nasze receptury powinny zawierać, a czego...

Jesteśmy Profesjonalistami

Medik8 to profesjonalna marka kosmetyków do pielęgnacji skóry. Oznacza to, że nasze kosmetyki sprzedawane są...