PIELĘGNACJA MEDIK8 | KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA

Profesjonalna pielęgnacja Medik8 w magazynie Kosmetologia Estetyczna

Kompleksowa pielęgnacja skóry z niedoskonałościami

Kosmetologia bezustannie poszukuje sposobu na walkę z niedoskonałościami skóry. Jedną z metod przywrócenia skórze blasku jest zastosowanie peelingu chemicznego. Peelingi działające w oparciu
o kwasy, wpływają na połączenia jonowe korneocytów, zrywając je, a tym samym powodując odłączenie warstwy rogowej naskórka. Zastosowanie peelingów ma na celu pobudzenie pracy fibroblastów, zwiększenie napięcia skóry, zwiększenie ilości glikozaminoglikanów oraz pobudzenie mikrocyrkulacji krwi.

Eksperci Medik8 stworzyli wyjątkową procedurę kolejno nakładanych peelingów, która umożliwia uzyskanie jeszcze lepszych efektów terapeutycznych. Do formuły zabiegowej dołączono argininę, która pozwala na większą kontrolę uwalniania peelingu w głębi skóry oraz wydłuża czas ekspozycji skóry na peeling. Dodatkowym atutem mieszaniny jest zminimalizowanie nieprzyjemnego odczucia pieczenia.

I ETAP- peeling bazowy

Peeling złożony Clarity Peel (pH 2,2) został stworzony z myślą o skórze z tendencją do łojotoku, zanieczyszczeń, rozszerzonych porów. Kwas migdałowy obecny w peelingu ma właściwości bakteriobójcze i depigmentujące. Kwas glikolowy wykazuje działanie stymulujące produkcję kolagenu. Kwas mlekowy blokuje melanogenezę, a kwas salicylowy toruje przejście innym kwasom w głąb naskórka. Lipohydroksykwas zwiększa przepuszczalność naskórka dla pozostałych składników peelingu.  Intensywna mieszanka kwasów skutecznie odblokowuje pory, minimalizując powstawanie wyprysków. Pomaga normalizować cykl komórek skóry, wyrównuje teksturę oraz koloryt.

II ETAP-wzmocnienie MONO kwasami

W celu uzyskania lepszych efektów, wzmocniono procedurę, stosując warstwę Mono peelingu.
W zależności od potrzeb skóry, mamy do wyboru kwas: migdałowy (30%), glikolowy (30%, 50%, 70%) lub mlekowy  (30%, 50%). Na tym etapie możemy zastosować peeling charakteryzujący się zdecydowanie wyższą procentowością. Rozwiązanie to umożliwia działanie skierowanie na kilka problemów już podczas jednego zabiegu.

III ETAP- punktowo

W ostatnim etapie działamy na defekty skóry punktowo. Celem będą przede wszystkim niedoskonałości i zmiany trądzikowe.

W celu podtrzymania efektów zabiegowych, pielęgnacja domowa powinna stać się synergiczną częścią terapii. W przypadku niedoskonałości, Medik8 stworzył zestaw pielęgnacyjny Clear Skin Discovery Kit, który zawiera: piankę oczyszczająca Clarifying Foam; żel punktowy Blemish SOS; oraz krem probiotyczny Balance Moisturiser.

Co powinny zawierać kosmetyki do pielęgnacji cery problematycznej?

  1. kwas salicylowy (BHA)- zmiękcza i rozpuszcza keratynę oraz odblokowuje ujścia gruczołów łojowych.
  2. Niacynamid – tłumi reakcję zapalną skóry, niweluje zaczerwienienia i bolesne niedoskonałości.
  3. Kwas L-Migdałowy (AHA) – rozrywa wiązania pomiędzy martwymi komórkami naskórka i usprawnia proces złuszczania.
  4. Pro- i prebiotyki, przywracające naturalną florę bakteryjną skóry.

Połączenie profesjonalnych zabiegów wykonywanych w gabinecie z dopasowaną pielęgnacją domową to przepis na piękną skórę.  Aby uzyskać spektakularne efekty, rekomendujemy wykonanie serii 6 zabiegów połączonych z dopasowaną codzienną pielęgnacją.

Autor:
Agnieszka Marosz, współwłaściciel Gabinetów Medycyny Estetycznej i Kosmetologii w Szczecinie. Z wykształcenia biotechnolog, kosmetolog, pasjonatka innowacyjnych rozwiązań stosowanych w kosmetyce estetycznej.

Królowa  witamin, witamina A

Profesjonalne podejście do pielęgnacji skóry opiera się na harmonii i synergii metod zabiegowych. W ostatnich latach  dużo mówimy nie tylko o zabiegach, technologiach,  produktach i surowcach kosmetycznych, ale również o kompleksowym dbaniu o zdrowie,
co ma naszym klientom dać efekt jeszcze piękniejszej skóry.

Holistyczne podejście do pielęgnacji skłania nas do skategoryzowania roli witamin jako złotych standardów w działaniu spowalniającym pojawianie się oznak starzenia skóry.

W kosmetologii, ze względu na wysoką aktywność i skuteczność terapeutyczną, króluje witamina A. Właściwości tej witaminy wykazuje kilka związków tzw. retinoidów,
a najważniejsze z nich to retinol, aldehyd retinowy czy retinoinian retinylu. To właśnie retinoidy są najbardziej efektywnymi składnikami kosmetycznymi. Ich działanie polega na podnoszeniu elastyczności skóry, zwiększaniu ilości fibroblastów i w konsekwencji produkcji nowego kolagenu.

Wiele badań potwierdziło skuteczność produktów z zawartością retinolu stosowanego zewnętrznie na skórę. Również potwierdzona jest skuteczność synergii różnych form retinolu zawartych w jednym produkcie. Przykładem może być r-Retinoate Intense firmy Medik8, który dostarcza zupełnie nowy kompleks witaminy A – opatentowany retinoinian retinylu połączony z retinaldehydem w celu uzyskania najlepszych rezultatów. W bogatej, odżywczej formule połączono najnowocześniejsze technologie przeciwstarzeniowe. Dronowe peptydy miedziowe, odżywczy kompleks ceramidów i nowatorską technologię nawilżania. Takie zestawienie powoduje, że skóra ma poprawioną jakość wizualną
i strukturalną. Ocena wpływu r-Retinianate Intense na poprawę kondycji i wyglądu skóry u 27 osób przy stosowaniu produktu raz dziennie przez okres 12 tygodni, przyniosła oczekiwane wyniki: 100% badanych uważało, że ich ogólny odcień skóry był bardziej równomierny,
a cera stała się jaśniejsza; 92,6% badanych uważało, że ich skóra była bardziej gładka,
a 92,6% badanych uważało, że ich skóra pozostała zauważalnie gęściejsza.

Jedno z badań wykazujących działanie retinoinianu retinylu w synergii z witaminą C potwierdziło że miejscowe, powtarzane aplikacje preparatu zawierającego te dwie witaminy, odwraca zmiany skórne wywołane fotostarzeniem i starzeniem chronologicznym.  Wykazano również szybką i znaczną  poprawę przy codziennym zastosowaniu zewnętrznym retinoidów  na skórę kobiet po menopauzie.

Zaprezentowane ostatnio przez naukowców nowe formy witaminy A – wskazują możliwości jeszcze bardziej skutecznego działania retinoidów na skórę, z jednoczesnym ograniczeniem retinoidowego zapalenia skóry, które występuje przy zastosowaniu czystej postaci retinolu czy kwasu retinowego.  Dla większej stabilności i mniejszych właściwości drażniących kosmetyków z czystym retinolem czy np. retinalem, laboratoria stosują nowoczesne metody optymalizacji działania. Przykładem tego może być system kapsułkowania, stabilizowania oraz łączenia aktywnych cząsteczek z witaminą E  i kwasem hialuronowym.  Takie zestawienie reprezentuje kosmetyk Crystal Retinal, firmy Medik8 – lekkie serum o kompleksowym działaniu odmładzającym i walczącym z oznakami fotouszkodzeń.

Wśród wielu witamin, z pewnością królową w kosmetologii jest witamina A. Warto jednak pamiętać o pozostałych witaminach, w tym witaminie C gdyż komplementarne
i synergistyczne  działanie witamin daje najlepsze efekty w każdej sferze zdrowia.

Autor:
Katarzyna Bołądź
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, autorka artykułów w profesjonalnych pismach branżowych, szkoleniowiec, promotorka zdrowia, ekspert medialny, specjalista żywienia człowieka i dietetyki, wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Kosmetologii „Przyjazna Kosmetyka”, prowadzi sieć gabinetów Kosmetologii i Medycyny Estetycznej w Olsztynie.