Test kosmetyków Medik8 Calmwise | zatokapiekna.pl

O kosmetykach Medik8 pisaliśmy już w zeszłym roku, kiedy firma Bogdani Dermatologia wprowadziła je do Polski: Rewolucyjne kosmetyki Medik8 już w Polsce. Za innowacyjne połączenie witamin A i C z ochroną przeciwsłoneczną przyznaliśmy im nagrodę Eksperci Piękna 2018 za najgłośniejszą premierę i nowość roku. Czas na opisanie wrażeń z moich kilkutygodniowych, wakacyjnych testów produktów z linii Medik8 Calmwise.

Unikalne składniki i wyjątkowa dbałość o środowisko – ze względu na chociażby te dwie rzeczy do testowania kosmetyków Medik8 nie trzeba było mnie przekonywać. Zmagając się z cerą skłonną do powstawania zaczerwienień postawiłam na trzy produkty z serii Calmwise. Przez kilka tygodni w czasie wakacji testowałam piankę Calmwise Soothing Cleanser, łagodzące podrażnienia Calmwise Serum oraz krem neutralizujący Calmwise Colour Correct. Preparaty połączyłam z kremem wzmacniającym codzienną pielęgnację Daily Radiance Vitamin C z SPF 30.

Kosmetyki Medik8

Co wyróżnia kosmetyki Medik8 Calmwise?

To co jest absolutnym plusem tych produktów, to znakomite składniki, które doskonale poradziły sobie z problemami zaczerwienionej skóry nawet w okresie letnim. Preparaty Medik8 Calmwise, a konkretnie Cleanser oraz Serum, wykorzystują teprenonopatentowany składnik aktywny redukujący zaczerwienienia wywołane rozszerzeniem się naczynek. W ciągu miesiąca zmniejsza rumień o 30%, a dodatkowo wydłuża czas życia komórek. Równie rewolucyjnie brzmi opis kremu Colour Correct, który wykorzystuje m.in. bakuchiol – bezpieczniejszą alternatywę dla retinolu.

Colour Correct, jak można się dowiedzieć z oficjalnych informacji, leczy stany zapalne, natychmiastowo zmniejsza widoczność zaczerwienienia, a także przywraca komfort skórze. Dzięki obecności aloesu działa też odżywczo, natomiast mineralne zielone pigmenty czynią go idealną bazą pod makijaż. Działanie preparatów Medik8 Calmwise wzmocniłam kremem Daily Radiance Vitamin C zapewniającym ochronę antyoksydacyjną i przeciwsłoneczną. Dodatek kwasu hialuronowego sprawia, że kosmetyk gwarantuje także głębokie nawilżenie skóry.

Moje wrażenia po stosowaniu preparatów Medik8 Calmwise

Przyznaję, że istotna w wyborze produktów Medik8 była dla mnie m.in. dbałość o środowisko. Bardzo ważne były dla mnie takie rzeczy, jak brak alkoholu, oleju palmowego, ftalanów, parabenów oraz syntetycznych barwników. A jakie wrażenia miałam po zastosowaniu kosmetyków Medik8 Calmwise?

Pianka do mycia twarzy Calmwise Soothing Cleanser okazała się rewelacyjna, tak pod względem zapachu, jak i skuteczności. Produkt stosowałam rano i wieczorem, dzięki czemu zauważyłam, że doskonale oczyszcza również z makijażu – przy okazji mycia twarzy można wykonać delikatny masaż. Następnie stosowałam kilka kropel Calmwise Serum, kojących zaczerwienienia, ale też doskonale nawilżających skórę.

Hitem na dzień okazał się krem korygujący o zielonej barwie, który tak pięknie wyrównywał koloryt cery, że często rezygnowałam z podkładu. Nałożenie go na skórę w pełni zaspokajało moje potrzeby ładnego wyglądu skóry, więc mogłam wyjść z domu zupełnie bez makijażu. Jednak w sytuacji, kiedy makijaż był po prostu konieczny, krem Calmwise Colour Correct sprawdził się doskonale jako neutralizująca baza pod makijaż.

Do codziennej pielęgnacji rano stosowałam najczęściej też krem Daily Radiance Vitamin C z SPF 30 – rewelacyjny, lekki, odżywiający i nawilżający skórę. Po jego nałożeniu odnosiłam wrażenie, jakby moja skóra była bardziej promienna.

Szybko doszłam do prostego wniosku – w przypadku skóry naczyniowej kluczowe są odżywianie skóry, ochrona antyoksydacyjna i stosowanie składników przeciwzapalnych. Nie przebije tego żaden podkład, który nie rozwiązuje, a jedynie maskuje problem.

Komu poleciłabym Medik8 Calmwise?

Przede wszystkim tym kobietom, które bez sukcesów zmagają się z notorycznie powracającymi zaczerwienieniami. Jeśli tylko one są problemem, kosmetyki Medik8 Calmwise na pewno go zminimalizują. W przypadku, kiedy podkład stosujemy wyłącznie po to, by ukryć tzw. pajączki, o wiele lepsze efekty przyniesie złagodzenie niepożądanych zmian kosmetykami Medik8.

Autor: Estera Gabczenko, naczelna Zatoki Piękna / fot. Olga Kharina
Serwis: zatokapiekna.pl